Spędź Święta w Uroczysku Trzyrzeczki!
19 listopada 2019

Jesienią okoliczne lasy wypełniają się bardzo lubianymi w naszym kraju grzybami leśnymi. Nasz ośrodek to doskonała baza wypadowa na jesienne grzybobranie, podczas którego możecie Państwo wypełnić swoje koszyki po brzegi! W naszych lasach licznie występują popularne gatunki grzybów jadalnych takie jak: borowik szlachetny, podgrzybek, pieprznik jadalny (kurka), kania czubajka, koźlarz, maślak, rydz czy opieniek.

Grzybobranie to doskonała forma spędzania wolnego czasu łącząca przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony odpoczywamy na łonie natury podejmując jednocześnie tak wskazany dla naszego organizmu wysiłek fizyczny z drugiej strony wracamy z koszami pełnymi pysznych grzybów, które możemy udusić, wysuszyć lub zamarynować. Do dyspozycji naszych gości oddajemy w pełni wyposażone kuchnie, w których mogą Państwo, na miejscu przyrządzić w dowolny sposób zebrane przez siebie grzyby. Dysponujemy również suszarkami do grzybów, które w razie potrzeby udostępniamy naszym gościom.

Udając się na grzybobranie dobrze pamiętać o zabraniu ze sobą atlasu grzybów, zabezpieczeniu się przed kleszczami oraz zapoznaniu się z mapą obszarów chronionych aby uniknąć ryzyka otrzymania mandatu. Oczywiście chętnie podzielimy się z Państwem informacjami o sprawdzonych miejscach oraz występujących w nich gatunkach grzybów.

Zapraszamy!