Sauna Trzyrzeczki

Sauna sucha jest zabiegiem spa szczególnie popularnym w krajach skandynawskich (stąd też często stosuje się nazwę sauna fińska lub sauna szwedzka), która, ze względu na swoje bardzo dobre właściwości prozdrowotne, zyskuje coraz szersze grono sympatyków na całym świecie. Saunę suchą charakteryzuje bardzo wysoka temperatura powietrza (od od 65 °C do nawet 120 °C) oraz bardzo niska wilgotność powietrza (ok 10%) co odróżnia ją od popularnej sauny parowej. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami. Wizyta w saunie doskonale wpływa na poprawę kondycji organizmu, niweluje skutki przemęczenia, pomaga usunąć z organizmu toksyny i poprawia krążenie. Korzystanie z sauny suchej jest szczególnie wskazane dla osób cierpiących na choroby oskrzeli, choroby układu kostnego i stawów czy choroby serca i układu krążenia. Zabieg w saunie suchej poprawia również ogólną kondycję organizmu i jego odporność na czynniki chorobowe.

Jak korzystać z sauny suchej?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu i zminimalizować skutki uboczne należy odpowiednio przygotować się do korzystania z sauny suchej. Do sauny suchej nie należy wybierać się z pełnym żołądkiem i po spożyciu alkoholu, unikamy również nakładania kremów i balsamów oraz makijażu. Przed wejściem do sauny najlepiej wziąć ciepły prysznic i dokładnie osuszyć ciało i włosy. W samej saunie najlepiej przebywać nago lub ewentualnie w ręczniku lub stroju kąpielowym. Sam zabieg powinien trwać od 8 do 15 minut po czym saunę należy opuścić, wziąć zimny prysznic i osuszyć się i wrócić do sauny. Cały proces powtarzamy 3 razy przy czym po ostatnim wyjściu nie korzystamy z prysznica tylko nacieramy ciało olejkiem. Bardzo wskazane jest również uzupełnienie płynów po zabiegu (powinniśmy wypić około 1 litra wody).

Balia Trzyrzeczki

Balia ogrodowa nazywana również Balią ruską lub Gorącą Beczką (często mylona z Ruską Banią) to doskonałe miejsce do relaksu na świeżym powietrzu niezależnie od panującej temperatury. Wodę w balii podgrzewamy za pomocą pieca opalanego drewnem do komfortowej temperatury dzięki czemu możemy zażywać relaksujących gorących kąpieli nawet w zimie. W naszej Bali można również skorzystać Aeromasażu dzięki specjalnym dyszom wtłaczającym do środka czyste powietrze, które delikatnie masuje ciało podczas kapieli. Dodatkowe oświetlenie Led zapewnia wyjątkową atmosferę i pozwala na zażywanie kąpieli również w nocy co sprawia że nasza Balia jest doskonałą opcją na romantyczny wieczór przy świetle gwiazd.

Balia zewnętrzna z hydromasażem

Sauna sucha i Balia Ruska - Oferta

Z naszej oferty sauny suchej i bali mogą korzystać goście domków, możliwe jest również wynajęcie samej sauny i/lub bali bez konieczności noclegu. Sauna wyposażona jest w ręczniki, szlafroki i środki czystości, w pomieszczeniu znajduje się toaleta z kabiną prysznicową a obok budynku fińskie wiadro z zimną wodą. W budynku sauny znajduje się odrębne pomieszczenie (dla ok. 10 osób) z pełna zastawą stołową oraz czajnikiem idealne do organizacji imprez połączonych z relaksem w saunie. Jednorazowo sauna może pomieścić wygodnie do 6 osób. Z kąpieli w Bali jednorazowo może korzystać do 5 osób. Na zewnątrz znajduje się wiata biesiadna z miejscem na ognisko i grilla.   Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty i rezerwacji terminów telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail.

Sauna – 4h 200 zł
Balia – 4h 200 zł
Sauna z balią  – 4h 300 zł
wynajem szlafroków 15 zł/os.

Dla gości Uroczyska Trzyrzeczki 2h Sauny i Balii gratis (przy rezerwacji na conajmniej 6 dni)

Nasz adres

home
Uroczysko Trzyrzeczki
Michał Stankiewicz